Згідно Закону України 3651-д орган місцевого самоврядування «Старовірівська сільська рада» (код ЄДРПОУ: 04400280) був реорганізований і увійшов до складу Шевченківської громади

Для можливості відновлення сайту дзвоніть за телефонами: (0432) 55-43-70 - Метастудія (Вінниця)
Vlada.ua - розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування

Історія села Старовірівка

Старовірівка – село, центр сільської ради, розташоване на обох берегах долини правої притоки Осколу річки Осинівки за 25 км на схід від райцентру.

В селі є залізнична станція Старовірівка та два залізничних зупиночних пункти Тишківський і Соляниківка.

Старовірівка займає площу 412 га, станом на 01.01.2016 року тут проживали 1186 мешканців. Це найвищий показник чисельності населення серед інших сіл району.

Точної дати заснування населеного пункту в архівних документах поки що не знайдено. За переказами старожилів, село колись називалося Макарівкою, його нібито засновано у XVIII ст. Проте документального підтвердження цієї версії немає. У вивчених архівних документах село Старовірівка вперше згадується лише у 1827 році. Звідси можно зробити однозначний висновок: Старовірівка заснована десь на початку XIX століття.

Свою назву село отримало від невеликої общини розкольників-старообрядців (старовірів), які проживали в населеному пункті в XIX та на початку XX століття.

У 1853 році в Старовірівці на кошти прихожан було збудовано, а в наступному році освячено дерев’яну церкву Ікони Казанської Божої Матері.

На сьогодні в Старовірівці діють сільська рада, загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, дитсадок «Ципа», сільська амбулаторія сімейної медицини, бібліотека, будинок культури, комунальне підприємство «Затишок», відділення зв’язку, СТОВ «Старовірівський птахокомплекс», ТОВ ВКФ «СТАРК».

У 2000 році за ініціативою місцевого жителя Івана Андрійовича Козиря у селі відроджено Старовірівський храм Ікони Казанської Божої матері.

Населений пункт газифікований, має дороги з твердим покриттям.

Старовірівка славна багатьма відомими людьми нашого краю. Жителька Наталія Дмитрівна Кодиленко майстерно вишивала, аматор Світлана Володирівна Бєлявцева прославилась чудовими художніми картинами. Ганна Єгорівна Гарбуз та Олена Іванівна Захарченко – матері-героїні, які народили і гідно виховали, відповідно 9 та 11 дітей, вони нагороджені орденами «Материнська слава». Валентина Іванівна Бондаренко  багато років очолювала районне управління Пенсійного фонду, Василь Ларіонович Голдун успішно боровся з правопорушеннями серед неповнолітніх, Володимир Маркович Хацановський був директором Безмятеженської школи, а Юлія Петрівна Савченко зараз керує Василенківською ЗОШ І-ІІІ ступенів.

У Старовірівській  школі починали свій трудовий шлях відомі педагоги Шевченківщини  Микола Петрович Ющенко, Володимир Павлович та Зоя Іванівна Лахно.

Місцеві механізатори Кошель А. та Микола Тонконог у 1950-х роках освоювали цілинні землі. 

Валерій Пирогов, Василь та Сергій Козирі, Леонід Котенко, Олександр Малік, Олександр Мєдков, Сергій Путівський, Анатолій Соляник, Анатолій Александров, Володимир Соляник,  Олександр Кучугура є учасниками ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.


Розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування
Пропонуємо веб-платформи по створенню власного веб-сайту державним органам влади, органам місцевого самоврядування та державним установам
Gromada.org.ua, Rda.org.ua, Rayrada.org.ua, School.org.ua, Osv.org.ua

Логін: *

Пароль: *